
Kingston
Kingston FURY Beast DDR5-5600 32GB (2x16GB)$74.99
Budget DDR5-5600 kit with Plug and Play XMP. Sleek low-profile heat spreader, reliable performance for mid-range builds.
Full Specification Comparison
8 specs| Specification | Kingston FURY Beast ... |
|---|---|
| XMP | Yes |
| EXPO | No |
| Type | DDR5 |
| Speed | 5600 MHz |
| Modules | 2x16GB |
| Voltage | 1.25V |
| Capacity | 32GB |
| CAS Latency | CL36 |