
CORSAIR
Corsair Vengeance DDR5-6000 16GB (2x8GB)$54.99
Affordable DDR5-6000 CL36 kit for budget gaming builds. Enough memory for most games with speed to spare.
Full Specification Comparison
8 specs| Specification | Corsair Vengeance DD... |
|---|---|
| XMP | Yes |
| EXPO | Yes |
| Type | DDR5 |
| Speed | 6000 MHz |
| Modules | 2x8GB |
| Voltage | 1.35V |
| Capacity | 16GB |
| CAS Latency | CL36 |